top of page

Exhibitions

cervena_poster.jpg

Piemonte

29. 08. - 28. 09. 2023

 

Názvem vůbec první samostatné pražské výstavy Michaely Červené (*1997)  je Piemonte, nazvané podle regionu v severní Itálii poblíž Turína, kde letos na přelomu jara a léta pobývala na čtyřměsíční stáži. Tam také kompletně vznikl vystavený cyklus obrazů, který je inspirovaný především místní flórou, prožitkem ledovcem utvářené krajiny údolí Aosty a výhledem na dvoutisícovku Monte Gregorio. Práce v otevřeném prostoru přinesla na jednu stranu zhutnění, na druhou větší uvolnění a rozmach rukopisu. Intenzivní světelnost přidala výraznou proměnu barevnosti. 

posterMachyckova.JPG

Lame a spillo

20. 06. - 22. 07. 2023

 

Autorem čtvrtého projektu PLATFORMY 15 je Renata Machýčková (1988).V roce 2013 absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde studovala v ateliéru malby Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy. Má za sebou stáže v ateliéru Václava Stratila na FaVU v Brně a na Middlesex University v Londýně. Kromě malby používá i specifické výtvarné techniky, ať už je to práce s voskem nebo řezání skalpelem do listů papíru ve výsledku ne nepodobným krajce. Její práce kombinuje svižnou kresebnou expresivitu s odkazem k lidovým rukodělným technikám založeným na ornamentální redukci. Vystavuje v České republice a Itálii. V doslovném překladu má název výstavy Čepele na podpatku evokovat element ženskosti a ostrosti. Projekt propojuje malířskou tvorbu Renaty Machýčkové s výběrem prací na papíře. Ústředním tématem je ženská tvář, charakter.

plakat_edited_1000px.png

Perennials

18. 05. - 16. 06. 2023

 

Autorkou již třetího projektu PLATFORMY 15 je Kateřina Ondrušková (1991), představitelka nejmladší umělecké generace. Je absolventkou malby na pražské akademii (2013 - 2019), kde postupně prošla celkem třemi ateliéry výrazných uměleckých individualit, které pomáhaly formovat její vlastní vizuální jazyk. Intuitivní vrstevnatá expresivní malba Kateřiny Ondruškové je ukotvena v realitě a disponuje parametry příběhového vyprávění. Často vychází přímo z osobní mytologie. Ústředním tématem, procházejícím zatím prakticky celou její tvorbou, jsou prvky živé i neživé přírody, například květiny nebo kameny, které ovšem často slouží i jako indikátor různých aspektů lidského života. Kateřinu Ondruškovou zastupuje Double Q Gallery z Hongkongu, která její práce kromě jiného v březnu 2023 představila v rámci Symbiosis 2.0 - VIP sekce, Art Basel Hong Kong

50x70_tytykalo_page-0003.jpg

Ve stínu mizející hory 

14. 04. - 14. 05. 2023

 

Autorem druhého projektu pro PLATFORMU 15 je jeden z nejvýraznějších malířů své generace Jakub Tytykalo (1984), který zde představuje výběr svých obrazů z posledních dvou let. Pracuje v nich svým typickým rukopisem, kdy kombinuje malířské a kresebné postupy, někdy ještě s vlepovanými papíry, které konfrontuje s až sochařsky vnímaným tvaroslovím založeným na fragmentaci. Jeho nový soubor zároveň dobře zachycuje aktuální proměnu koloritu, totiž přechod od dříve převládajících zemitých odstínů, ke škále modří, které jeho plátnům dominují dnes a staly se pro něj novou základní barvou, jež vytlačila většinu ostatních.

IMG_1271.jpg

Happy
B-Day 

09. 03. - 09. 04. 2023

Come along on Thursday from 7pm for the Opening of PLATFORMA 15’s contemporary art space in the heart of Vinohrady. Celebrate the launch of Jakub Hubalek Happy B-Day’s solo exhibition, take a tour of the art studio, learn how PLATFORMA 15’s can help your creative ideas grow. Discover this and more at Prague’s newest art venue – we look forward to welcoming you!

bottom of page