top of page

Artists

Hubalek

Jakub Hubalek (1983)

Jakub Hubálek is one of the important mavericks of the youngest generati- on of artists. He arrived on the Czech art scene in 2010, when he graduated from the Drawing Studio at the Academy of Fine Arts in Prague. His relationship with drawing is crucial to his concept of the image, and it is in this relationship that all the features that make his work immediately recognisable and exceptional reside. Hubálek balances a focus on black and white tonality, which he developed in green monochromes, with a sense of contrasting forms within the framework of the visual structure. On the one hand the descriptiveness of the forms are on the boundary of the photographs he takes as his model, while on the other they are impulsive, expressive inputs that disrupt the perfect illusiveness of said descriptiveness. The tension between these two poles of expression [precision vs. gesture] creates a world characterised by a fluid, contradictory atmosphere, behind which we feel the ambivalent view of the introvert: sometimes critical, sometimes sober, but often subversive or captivatingly melancholic.

  • Instagram
Tytykalo

Jakub Tytykalo (1984)

Malíř Jakub Tytykalo (1984) absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde prošel ateliéry grafiky, kresby a sochařství. Malbě se věnoval na Universidad Complutense de Madrid ve Španělsku. Je laureátem Art Prague Young Award 2017. Charakterická je pro něj kombinovaná výtvarná zkušenost, která se také přenáší do jeho vizuálního jazyka. Formálně navazuje na odkaz mezinárodní moderny – především surrealismu a kubismu. Jeho malba je typická proměnlivým koloritem od zemitých barev po studené tóny, které ji charakterizují dnes. Nedoslovné motivy se  nacházají na pomezí krajiny, zátiší a žánru. Jakub Tytykalo patří mezi umělce vysočanského Studia Prám. Samostatně vystavuje především v respektovaných pražských galeriích (Berlínskej model, Bold Gallery, The Chemistry Gallery, Trafo Gallery), ale realizace má i ve veřejném prostoru. Svůj nejznámější mural vytvořil v roce 2021 v Praze 7 na kultovním místě v blízkosti stanice metra Vltavská. 

  • Instagram
portraitphoto.jpg
Ondruskova

Kateřina Ondrušková (1991)

Autorkou již třetího projektu PLATFORMY 15 je Kateřina Ondrušková (1991), představitelka nejmladší umělecké generace. Je absolventkou malby na pražské akademii (2013 - 2019), kde postupně prošla celkem třemi ateliéry výrazných uměleckých individualit, které pomáhaly formovat její vlastní vizuální jazyk. Intuitivní vrstevnatá expresivní malba Kateřiny Ondruškové je ukotvena v realitě a disponuje parametry příběhového vyprávění. Často vychází přímo z osobní mytologie. Ústředním tématem, procházejícím zatím prakticky celou její tvorbou, jsou prvky živé i neživé přírody, například květiny nebo kameny, které ovšem často slouží i jako indikátor různých aspektů lidského života. Kateřinu Ondruškovou zastupuje Double Q Gallery z Hongkongu, která její práce kromě jiného v březnu 2023 představila v rámci Symbiosis 2.0 - VIP sekce, Art Basel Hong Kong

  • Instagram
ondruskova.jpeg
Machyckova

Renata Machýčková (1988)

Narodila se v roce 1988 ve Valašském Meziříčí, žije v Bergamu v Itálii. V roce 2013 absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde studovala v ateliéru malby Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy. Má za sebou stáže v ateliéru Václava Stratila na FaVU v Brně a na Middlesex University v Londýně. Kromě malby používá i specifické výtvarné techniky, ať už je to práce s voskem nebo řezání skalpelem do listů papíru ve výsledku ne nepodobným krajce. Její práce kombinuje svižnou kresebnou expresivitu s odkazem k lidovým rukodělným technikám založeným na ornamentální redukci. Vystavuje v České republice a Itálii. 

foto.jpg

Michaela Červená (1997)

Narodila se v roce 1997 v Karlových Varech. Studovala textilní design na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. V roce 2019 absolvovala stáž v ateliéru textilu na MOME v Budapešti a o rok později na pražské UMPRUM. Momentálně žije a tvoří v Praze. Profilovala se zejména jako malířka. Většinou maluje na nenašepsované plátno. Pracuje intuitivně, ale její expresivní barevné záznamy jsou inspirovány konkrétními situacemi a místy. Kromě malby věnuje pozornost také textilu. Vytváří ručně tkané tapisérie nebo kombinuje malbu s výšivkou. 

  • Instagram
cervena_photo.jpg
Cervena
bottom of page